Hogyan tehető fenntarthatóbbá egy vállalkozás működése? Íme, 3 nagyszerű példa

A fenntarthatóság és a környezetvédelem olyan dolgok, amikkel napjainkban már mindenkinek foglalkoznia kell, hiszen a szakértők évek óta kongatják a vészharangot. 

Ám míg egyesek lerázzák magukról a felelősséget az olyan kifogásokkal, hogy “én egyénileg nem sokat tehetek, a nagy gyáraknak kellene először változtatnia”, addig mások belátják, hogy ez a hozzáállás elfogadhatatlan, hiszen mindenkinek tennie kell azért, hogy a bolygónk élhető maradjon. 

Ez nemcsak magánemberként, hanem vállalkozóként is fontos feladat. Cikkünkben cégvezetőket kérdeztünk arról, hogy ők mit tesznek annak érdekében, hogy a vállalkozásuk fenntarthatóbb legyen.

Papírhalmok helyett digitalizáció

“A bevezetés után nem kellett sok idő ahhoz, hogy rájöjjünk, a MiniCRM nemcsak remek integrációs lehetőségekkel rendelkezik, hanem a segítségével sokkal kevesebb papírt használunk el. Az adminisztratív feladatok jelentős részét, illetve a számlázást is a rendszer végzi online, ráadásul minden munkatárs egy könnyen kezelhető felületen menedzselheti a teendőit.

Véget ért a kézzel firkantott cetlik, jegyzettömbök és a monitor szélére ragasztott post-itek ideje. Már nem tartunk az íróasztalokon papíralapú naptárakat sem, hiszen nincsen rájuk szükség. Az anyagbeszerzésért felelős kolléga pedig nemrég küldött egy kimutatást arról, hogy ebben az évben lényegesen kevesebb nyomtatópapírt és -tintát kellett vásárolni.”

Környezetbarát szállítás

“Van egy webshopom, ahol különféle szépségápolási és kozmetikai termékeket értékesítünk. Mivel nincs fizikai üzletünk, ezért csak kiszállítással dolgozunk. Ennek a tevékenységnek elég magas a karbonlábnyoma, de pár ügyes trükkel azért lehet rajta javítani.

Az egyik ilyen dolog, hogy a nem törékeny termékeket minél kisebb dobozba csomagoljuk, így egyrészt spórolunk a csomagolóanyaggal, másrészt a kisebb méretű dobozok miatt több szállítmány fér el a futárok furgonjában is. 

A másik megoldás, hogy egy olyan futárcéggel szerződtünk le, akik zömmel elektromos autókkal végzik a kézbesítést. Ezek önmagában nem tűnnek nagy dolgoknak, de ahogy mondják, sok kicsi sokra megy.”

Kevesebb ingázás

“Én egy webdesignnal foglalkozó céget vezetek, és nagyon egyszerű módját választottam annak, hogy fenntarthatóbb legyen a működése: nálunk mindenki home office-ban dolgozik. 

Így nem kell irodát bérelnem, ahol jelentős lenne az energiahasználat, illetve a kollégákat is megkímélem attól, hogy ingázzanak a munkába. Tizenöt fő dolgozik nálunk, ha kiszámolom, hogy mennyi károsanyag-kibocsátással járna, ha mindenki autóval járna minden nap dolgozni, akkor világosan látszik, hogy ezzel jelentősen csökken a vállalkozásom karbonlábnyoma.” 

Sőt, mivel a kollégák otthon főznek és étkeznek, így még az a probléma sem merül fel, hogy a sok irodába rendelt ebédmenü miatt rengeteg csomagolási hulladék keletkezne. Ez havi vagy éves szinten nézve tekintélyes mennyiséget jelent.” 

Hasonló cikkek

Comments

KÖVESS MINKET!

1,127FansLike

Kategóriák

Népszerű

Tommy jeans és Tommy Hilfiger: Mi a különbség?

A divat világában számtalan márkával és alkategóriával találkozhatunk, amelyek gyakran összezavarhatnak minket, a vásárlókat. Egyik ilyen név, ami gyakran előkerül, a Tommy Hilfiger. De...

A minimalista életmód: miért választják egyre többen az egyszerűséget?

A minimalista életmód az elmúlt években egyre népszerűbbé vált, és egyre többen döntenek úgy, hogy kevesebb tárggyal és egyszerűbb életvitellel teremtenek helyet a számukra...

Vibe jelentése a modern társadalomban

A közösségi média és a gyorsan változó popkultúra világában rendszeresen találkozunk új szavakkal és kifejezésekkel, amelyek idővel a mindennapi beszéd részévé válnak. Az egyik...

Tüszős mandulagyulladás: Meddig fertőz és hogyan kezelhető?

A tüszős mandulagyulladás (follicular tonsillitis) gyakori betegség, amely gyakran fájdalmas tüneteket okoz. A betegséget leggyakrabban vírusok vagy baktériumok okozzák, és általában az immunrendszer erőteljes...

Ajánló