A csomagolási folyamat talán egyik legfontosabb része az elküldeni kívánt doboz lezárása. Abban az esetben ugyanis, ha ez a mozzanat nem elég professzionálisan történik meg, akkor szállítás során az áru könnyedén megsérülhet, ami a megrendelőnek kellemetlenség, a szállítócégnek pedig anyagi kár.
A Mű-Pack Kft. – Csomagolástechnika oldalán is kapható SIAT dobozzáró gépek ezt a kulcsfontosságú mozdulatot automatizálják, ami miatt egyetlen vállalkozásból sem hiányozhatnak. A dolgozóknak csupán be kell helyezniük dobozt, amelyre a berendezés fogja rásimítani a ragszalagot. Ennek köszönhetően pedig a csomagolás minősége folyamatosan garantálható.
A legjobb pedig az, hogy rugalmasan igazíthatók a dobozok méretéhez, sőt manapság egyes helyeken már olyan dobozzáró gépeket is gyártanak, amelyek képesek automatikus módon felismerni a doboz paramétereit és ez alapján elvégezni a különböző beállításokat. Szóval a használatuk során a dolgozóknak még ezzel sem lesz gondjuk.
Hatékonyság felsőfokon
Hogy számokkal is érzékeltessük a dobozzáró gépek hatékonyságát, elmondjuk, hogy egy, a fentebb említett webáruház félautomata gépének segítségével öt perc alatt annyi dobozt tudtok lezárni, mint kézi erővel 30 perc alatt.
Ennek köszönhetően pedig jelentősen, akár harmadával is megnövelhető a vállalkozás csomagolási kapacitása, ami azért már önmagában is elég jól hangzik, és akkor még nem is említettük, hogy a gépek működése egyszerű és gyors. A dolgozóknak mindössze annyit kell tenniük, hogy bekapcsolják a berendezést, és az már készen is áll a munkára.
Milyen szempontokat kell végiggondolni a dobozzáró gép kiválasztásakor?
Mivel eléggé széles a választék, lásd a Mű-Pack Kft. – Csomagolástechnika kínálatát, a megfelelő dobozzáró gép kiválasztása nem lesz olyan könnyű, mint amilyennek elsőre tűnik.
Először is figyelembe kell venned, hogy mik a doboz paraméterei és milyen anyagból készült. Aztán nem árt átgondolnod még azt is, hogy egyforma vagy különböző méretű dobozokat szoktatok-e használni, és hogyan történik azoknak a lezárása.
Továbbá az sem utolsó szempont, hogy mennyi dobozt kell majd a gépnek naponta lezárni, és azok mit fognak tartalmazni. Ezek a dolgok határozzák meg ugyanis, hogy mekkora terhelésnek lesz kitéve a dobozzáró gép.
Milyen szalaggal történik a dobozok lezárása?
A fentebb említett tényezőkön túl még az is lényeges kérdés lehet a vállalkozásod számára ideális dobozzáró gép működése szempontjából, hogy milyen szalaggal szoktatok dolgozni. Hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy akrilból vagy papírból készült-e, illetve 72 vagy 48 milliméter széles-e.
Ezenkívül mást nagyon nem kell figyelembe venned. Ha még így is bizonytalannak éreznéd magad a döntést illetően, keresd nyugodtan a Mű-Pack Kft. – Csomagolástechnika szakértő munkatársait!
Kép forrása: siat.com